Arnavutköy Arsa Bilgi ve Değerleri

Sanal Profesyonelliğe Adımınızı Atın !

İstanbul’un gelişen alt yapısı, şehir yoğunluğu ve buna bağlı olarak trafik yoğunluğunun artması, Arnavutköy ve Çatalca bölgesindeki projeleri tetikleyen unsurlar oldu.

İstanbul Büyükşehir belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ortak hazırladığı projeler Arnavutköy’ü İstanbul’un yatırım cenneti haline getirdi. 3. Havaalanı projesi, 3. Köprü yolu, Çılgın proje ve yeni şehir projesini bünyesinde barındıran bölge yatırımcıların dikkatini üzerine çekmiş durumda.

Ancak Arnavutköy, sınırları içerisinde, 3 ayrı su havzası, mutlak dere alanları ve büyük projelerden dolayı istimlâk edilecek alanları da bünyesinde barındırıyor.

Doğru yatırım  ancak doğru bilgilerle yapılabilir. İlçe de boy gösteren emlak ofisleri, iş hanları ve cadde üzerindeki dükkânlarda konumlanıyor. Köylere bakıldığı zaman baraka tarzında insanların kendi imkânlarıyla yaptığı yerler dikkat çekiyor.

Öyle ki elektrikçi den manava, bakkaldan hayvancılıkla geçimini sağlayan insanlara kadar, farklı ticaret birimleriyle uğraşan herkes, camlarına astıkları emlak ilanlarıyla satış yapmaya çalışıyor.

Emlak dükkânlarının birçoğu, kanal İstanbul, havaalanı projesi ve Yenişehir projelerinin fotoğraflarını kullanarak bölgeye yapılacak yatırımlara vurgu yapıyor.

Fakat bölgedeki İski havzalarından, mutlak dere alanlarından ve istimlâk olacak bölgelerden hiç bahsedilmiyor. Şimdi bunları ele alalım. Arnavutköy’ün güneydoğusunda kalan Alibeyköy barajı bölgenin bir kısmını uzun koruma kuşağında, güneyinde yer alan sazlıdere barajı ve terkos gölü, mutlak, kısa, orta ve uzun koruma kuşağında bırakmaktadır.

Yatırım yaparken, kısa ve mutlak koruma kuşaklarından mutlaka uzak durulmalı, orta koruma kuşağının ise imar verildiği takdirde çok az inşaat alanı vereceğini bilmek gerekir. Aynı zamanda dere korumada kalan yerlerden de uzak durmakta büyük fayda var.

Tarım arazi niteliğindeki bölgelere yatırım yaparken, tabuda çayır ibaresi olmamasına, hisse alırken ise muvafakat namesinin alınmış olmasına dikkat edilmeli.

Bu hususlara dikkat edildiği takdirde, Arnavutköy ve çatalca bölgesi İstanbul’a yatırım yapmak isteyenler için gayet mantıklı bir seçim olacaktır.

Bölge hakkında fikir ve düşüncelerine başvurduğum, Metaş Gayrimenkul yönetim kurulu Mehmet Aktaş, Arnavutköy arsa veya tarım arazisi bakımından çok zengin bir bölge, yatırım yapmak isteyen herkes için, alternatifler var dedi. Bölgeye yatırım yapak isteyen, büyük, küçük, bireysel yada kurumsal yatırımcılar için seçeneklerin bol olduğunu aktaran Aktaş, seçeneklerin çokluğu talepleri artırıyor buda  fiyatların daha hızlı yükselmesine neden oluyor, yatırım yapmak da fayda var dedi.
Etiketler : Arnavutköy den Arsa Alınırmı?