İster emlak, ister inşaat

Sanal Profesyonelliğe Adımınızı Atın !

Ertesi sabaha böyle uyanan birinin pazartesi günü, emin olun düşündüğü gibi olumsuzluklarla dolu geçecektir.

 
İşinize giderken ayaklarınız geri geri gidiyor olabilir. Çalışmak bir sıkıntı haline dönüşmüş, odak sorunu çekiyor ve iş arkadaşlarınız hakkında olumsuz düşünceler beslemeye başlamış ve en kötüsü nasıl olsa herkes benim gibi hissediyor, o yüzden yaşadıklarım çok normal demeye başladıysanız şimdi size söylüyorum;
KESİNLİKLE YANILIYORSUNUZ!!!

 

Yaşadığınız normal değil ve düşündüğünüz gibi herkesin böyle bir sorunu yok. Bundan derhal kurtulmanız lazım. Önce bunu kabullenmekle başlayın. Bıkkınlık ve sıkıntıdan kurtulmak için çalışırken dinlenme araları verin. Zamanınızı doğru kullanın, işten ayrılırken günün işlerinden ertesi güne sarkacak bir şey bırakmayın. Öğle yemeklerini iyi beslenerek geçirin hatta bazı günler bulunduğunuz çevrede çok gitmek istediğiniz sizi mutlu edecek bir yerde kendinize güzel bir ziyafet çekin. Uyku saatlerinizi düzenleyin. Mutlaka sizi iş dışında meşgul edecek seveceğiniz bir hobiniz olsun. Kendi hayatınızı kaleme alın, herhangi bir konuda bir blog oluşturun, puzzle yapın, maket uçak, gemi vb. yapın, spor ve müzik’ten asla uzak durmayın. Ayrıca bunlar senelik tatilinizi iple çekerek gerilmenizden sizi uzaklaştırır ve iş dışında yeni arkadaşlar edinmenizi sağlar. İnsanlara yardım edin, yardımlarınız öneriler şeklinde olsun, balık tutup onlara vermeyin nasıl tutulacağını gösterin sadece ve her istediklerini yerine getirmek için kendinizi asla hırpalamayın. Bunları yaptığınızda ayrıca kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.

 

Son söyleyeceğim şey ister emlak, ister inşaat her ne işi yapıyorsanız yapın severek, tutkuyla yapın. Yok sevmediğiniz bir işteyseniz hemen bugün ondan kurtulun, siz her şeyden daha değerlisiniz.

 

Not: Geçen ayki yazımda kendi kelimelerimle oluşturduğum motivasyon cümlelerini sizlerle paylaşmıştım. Aşağıda on tane daha bulacaksınız. Ayrıca blog sayfamda her biri ayrı ayrı resimlerle kart haline getirilmiş olan bu cümlelerinden beğendiklerinizi bilgisayarınızda saklayabilir, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

 

SİZE ÖZEL MOTİVASYON CÜMLELERİ

 

1. Marka olmak istiyorsanız, sözler verin ve bu sözleri tutun.

2. Maharet, varolanı koruyarak yenileri kazanabilmektir.

3. Yaşamak için mevcut müşterilerinizi canınız pahasına koruyun.

4. Asıl marifet, maçta gol atmak değil, maçtan sonra tur atmaktır.

5. Vazgeçilmez olan, Google´ın cevap veremeyeceği türden sorulara cevap verebilendir.

6. Morarmayın, Mor olun.

7. Hedefiniz 1 Numara olmalıdır. İnsanlar 2 numaraları sevseler de 1 Numara´dan satın alırlar.

8. Sevmeden olmaz! Bir şeyi yapmaktan nefret ediyorsanız onu asla iyi yapamazsınız.

9. Bir ürün ya da hizmete ihtiyaç duyulduğunda, önce zihinlerde ilk sırada olana gidilir.

10. Başarı için geçmişe bağlı kalmayın, geçmişle bağ kurun.

 

Saygılarımla,

Hilmi Işıkören

www.isikoren.com